iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Bazy danych - co to takiego?

 

We współczesnych realiach rynkowych to właśnie informacja jest czynnikiem, który warunkuje powodzenie podejmowanych działań. Punktem wyjścia do właściwie każdej strategii marketingowej są bazy, zawierające kluczowe dane potencjalnych odbiorców. Skąd je brać?

 

Sprzedaż baz danych jest obecnie prężnie rozwijającą się gałęzią, która ma za zadanie wspomagać działania marketerów. Ich głównym zadaniem jest usprawnienie procesu dotarcia do nowych odbiorców i umożliwienie wdrożenia kampanii promocyjnej. Nie można jednak powiedzieć, że każdy oferowany na rynku produkt jest w stu procentach skuteczny. Czynnikiem, który określa przydatność prezentowanych w bazie informacji, jest aktualność.

 

Bazy danych online dopasowane do indywidualnych potrzeb

 

Pomijając podziały branżowe lub regionalne, oferta baz danych skupia się na dwóch grupach produktów indywidualnych i statycznych. W pierwszym przypadku mówimy o zbiorze informacji, tworzonym stosownie do potrzeb i oczekiwań zgłaszanych przez danego odbiorcę.

 

Mówiąc o bazach statycznych należy mieć na myśli produkty uniwersalne, czyli tworzone według określonych schematów. Tego typu bazy gromadzą dane uniwersalne, czyli odpowiadające potrzebom możliwie najszerszego grona odbiorców. Takie rozwiązania nie są aktualne w stopniu, którym charakteryzują się ich indywidualne odpowiedniki. Jeżeli zatem prowadzona kampania ma odznaczać się możliwie najwyższym stopniem skuteczności, warto postawić na bazę szytą na miarę, choć koszt zakupu będzie w tym przypadku wyraźnie wyższy.

 

Prawidłowo skonstruowana baza indywidualna, poza podstawowymi danymi podmiotów, powinna zawierać szczegółowe informacje o:

 

specyfikacji działalności każdej uwzględnionej firmy,

osobach decyzyjnych,

potencjale nabywczym, czyli tzw. leadzie handlowym danej jednostki.

 

Produkty uniwersalne nie uwzględniają takich informacji. W tym przypadku nabywca może liczyć na podstawowe dane teleadresowe, uzupełnione o adresy skrzynek e-mail oraz stron internetowych. To wystarczy do przeprowadzenia prostej kompanii, jednak skomplikowane działania wymagają znacznie dokładniejszych danych.

Dowiedz się więcej na: http://www.infobrokering.com.pl

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-03-31 08:40 Bazy danych - co to takiego?
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2017